Duszpasterstwo ChorychUniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Aktualności

Rozpoczęcie zapisów na wycieczkę do Ziemi Kłodzkiej

28.02.2024 r.

Zapisy na wycieczkę od 3 marca wraz z 200 zł bezzwrotną zaliczką. Przy zapisie podajemy imię, nazwisko, data urodzenia, oddział i nr tel. Całkowity koszt pielgrzymki wraz z ubezpieczeniem 1100 zł. Wpłata całości do 9 czerwca. 

Plan wyjazdu:

Poniedziałek 24 czerwca

 Wyjazd  z Rzeszowa 5:30. Zwiedzanie Nysy – Wieża Wrocławska, Bazylika Św. Jakuba, Skarbiec św. Jakuba z dziełami nyskich złotników,  Rynek z Domem Wagi Miejskiej, Fontanna Trytona,  Kościół św. Piotra i Pawła, czas wolny. Przejazd do miejscowości Bardo. Msza św. zwiedzanie sanktuarium oraz muzeum sztuki sakralnej. Przejazd na Obiadokolacje i nocleg do Wambierzyc.

Wtorek 25 czerwca

Śniadanie. Przejazd do Krzeszowa – perły Baroku. Zwiedzanie Sanktuarium, Kościoła klasztornego pw. Wniebowzięcia NMP, Mauzoleum Piastów Śląskich,  Kościoła brackiego pw. św. Józefa, Krypty kościoła klasztornego (indywidualnie Strych i wieża kościoła klasztornego).12:00 Msza św. Koncert organowy, podczas prezentacji instrumentu poznamy nie tylko z pracę organisty, ale zaznajomimy się także z mechaniką działania tego unikalnego instrumentu – będąc bezpośrednio w jego wnętrzu. Obiad  i czas wolny. Przejazd do Wałbrzycha. Zwiedzanie Muzeum Porcelany (podział na 3 grupy).Zwiedzanie  Kolegiaty NMP Bolesnej i Św. Aniołów Stróżów. Przejazd na Obiadokolacje i nocleg do Wambierzyc.

Środa 26 czerwiec

 Msza w Sanktuarium Królowej Rodzin w Wambierzycach. Śniadanie. Przejazd do Czech, zwiedzanie zamku Nachod. Przejście na Starówkę, zwiedzanie kościoła św. Wawrzyńca. Przejazd do Czermnej, zobaczymy tam Kaplice Czaszek. Spacer po uzdrowisku Kujdowa Zdrój, Tężnia, Pijalnia Wód. Przejazd  w Błędne Skały czyli Skalny Labirynt, który znajduje się na stokach Skalniaka na wysokości 852 m, na pograniczu polsko-czeskim w Górach Stołowych. Do pokonania jest 3,5 km i 235 metrów przewyższenia, około godziny spaceru. Przejazd na Obiadokolacje i nocleg do Wambierzyc.

Czwartek 27 czerwiec

Śniadanie. Przejazd do Kłodzka -  spacer po mieście (Most Gotycki na Młynówce, Stare Miasto, Kłodzki Ratusz, kościół Jezuitów, kościół Franciszkanów). Zwiedzanie Muzeum Ziemi Kłodzkiej  z przewodnikiem. Obiad. Droga powrotna do Rzeszowa. Przyjazd ok. 22:00