Duszpasterstwo ChorychKlinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie

Aktualności

Relacja z 95 Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia

27.05.2019 r.

W dniu 24 maja wyruszyliśmy grupą 44 osobową najpierw do zamku w Pieskowej Skale. 

Tam zwiedziliśmy wraz z przewodnikiem zamek i poznaliśmy jego historię. Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Leśniowie. Nowicjusz przybliżył nam charyzmat sanktuarium, oraz historię zakonu paulinów. Odprawiliśmy tam Msze świętą. Po  chwili prywatnej modlitwy zwiedziliśmy klasztorne ogrody warzywne i dróżki różańcowe. O godz 18:00 dotarliśmy do sióstr Brygidek na Jasnej Górze, gdzie mieliśmy nocleg. Uczestniczyliśmy również w Apelu Jasnogórskim.

W sobotę wysłuchaliśmy konferencji dla Służby Zdrowia, był to także czas na osobistą modlitwę, zakup dewocjonaliów. O godz. 21:00 Apelem w Kaplicy Cudownego Obrazu rozpoczęła się pielgrzymka Służby Zdrowia. Po apelu uczestniczyliśmy w Drodze krzyżowej.

W niedzielę odbyła się konferencją ks dr. Andrzeja Muszali dla medyków. Uroczystą Mszą św. na szczycie o godz.  11:00 zakończyła się Ogólnopolska Pielgrzymka Służby Zdrowia.

Wyjeżdżając z Częstochowy nawiedziliśmy sanktuarium Krwi Jezusa. Ojciec zakonny przybliżył na historię relikwii Krwi Jezusa i każdemu udzielił indywidulanego błogosławieństwa. W godzinach wieczornych wróciliśmy do Rzeszowa.

 ZDJĘCIA ZNADJUJĄ SIĘ W FOTOGALERII