Duszpasterstwo ChorychUniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Wydarzenia

SYCYLIA: WYSPA SŁOŃCA

12.01.2024 r.

  WYCIECZKA  ŚLADAMI ŚWIĘTYCH: ROZALII, AGATY I ŁUCJI
  Termin: 03.10. – 10.10.2024 (LOTNICZA Z KRAKOWA: 8 dni)
  Cena: 2490 zł + 640 Euro / os. (grupa min. 48 os.)

  Informacje oraz zapisy od 14-31 stycznia u ks. Krzysztof Bala 887 323 004

PROGRAM RAMOWY:


Dzień 1: PALERMO

Zbiórka na lotnisku Kraków-Balice. Odprawa biletowo-bagażowa. Start samolotu i lądowanie w Palermo na Sycylii (z przesiadką w Wiedniu). Transfer do hotelu. Zakwaterowanie w ok. Palermo lub w mieście, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2: PALERMO - MONREALE

Śniadanie. Przejazd do PALERMO – stolicy Sycylii, kulturowego i turystycznego centrum wyspy. Zwiedzanie: Pałac Normański z niepowtarzalną kaplicą Palatyńską, Katedra Santa Vergine Maria Assunta z kaplica św. Rozalii - patronki Palermo, Fontanna Pretoria, Targ Rybny. Przejazd do pobliskiego MONREALE: Katedra z niepowtarzalnymi mozaikami (UNESCO), przedstawiającymi sceny ze Starego i Nowego Testamentu, w tym kolejna mozaika przedstawiająca Chrystusa Pantokratora (6340 m2 pow.). Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3: CEFALU

Śniadanie. Przejazd do CEFALU. To największe nadmorskie miasteczko w regionie, leżące u stóp skalistego klifowego wzgórza. Cefalu znajduje się na licznych rankingach najpiękniejszych miasteczek Włoch. Zwiedzanie: katedra z olśniewającymi mozaikami - w tym słynną mozaiką Chrystusa Pantokratora (UNESCO), średniowieczna pralnia, malownicze uliczki. Krótki słoneczny odpoczynek na wybrzeżu. Przejazd na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4: KATANIA

Śniadanie, po którym zwiedzanie KATANII. To nadmorska miejscowość, leżąca u stóp wulkanu Etna, która jest głównym logistycznym i handlowym centrum Sycylii. To też miasto Św. Agaty, pełne niezwykłych zabytków. Zobaczymy m.in. Piazza del Duomo – najważniejszy plac i katedra św. Agaty, następnie słynny Pomnik Słonia, kościół z tarasem widokowym na kopule budynku (Chiesa della Badia di Sant Agata), fontanna Amenana, którą zasila podziemna rzeka a za nią antyczny targ rybny, Zamek Ursino i w końcu Via Etnea – główna ulica starego miasta (2,8 km), ciągnąca się w kierunku Etny, Amfiteatr Rzymski oraz Ogród Belliniego. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 5: TAORMINA - ETNA

Śniadanie. Wyjazd do TAORMINY. To najciekawiej położone miasto Sycylii. Zwiedzimy m.in.: starożytny amfiteatr (Teatro Antico), który mógł pomieścić 10 tys. widzów i jest najpiękniej położonym obiektem tego typu, plac IX kwietnia, kościół św. Józefa, Katedra, pałac Corvaja. Przejazd w okolice ETNY do Rifiugio Sapienza, a dla chętnych – wyprawa kolejką i busami terenowymi na wysokość 3000 m n.p.m. (dodatkowo płatne ok. 90 euro według aktualnego cennika kontrahenta lokalnego – do potwierdzenia w zależności od warunków pogodowych i sytuacji erupcyjnej). Spacer do wygasłych kraterów. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 6: KATANIA

Śniadanie. Dzień na odpoczynek, rekreację i plażowanie lub dla chętnych rejs statkiem na Wyspy Liparyjskie: Lipari lub Stromboli z cudownymi widokami, możliwością obserwacji wulkanicznego wybrzeża i kąpieli morskich oraz słonecznych (rejs dodatkowo płatny według aktualnego cennika kontrahenta). Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7: SYRAKUZY - NOTO

Śniadanie. Wyjazd do SYRAKUZ, miasta św. Łucji – patronki Syrakuz i wyspy. Zwiedzanie miasta: źródło Aretuzy, Pałac Arcybiskupi, Plac Katedralny, Fontanna Artemidy, Świątynia Apolla. Nawiedzimy także Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej, potężnego i najważniejszego Sanktuarium Maryjnego na wyspie. Modlitwa w Bazylice przed cudownym obliczem Płaczącej Madonny. Następnie przejazd do NOTO – stolicy baroku: Katedra pw. Św. Mikołaja, Pałac Duzezio, Brama królewska. Powrót lub przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8: TRAPANI - ERICE

Śniadanie. Przejazd do TRAPANI i spacer po uroczym „białym” mieście: Katedra Św. Wawrzyńca, Zamek Colombaia (z zewnątrz). Przejazd kolejką liniową do ERICE – kolejne senne, średniowieczne, urokliwe, niezwykle klimatyczne miasteczko. Dzień w wersji „dolce far niente” na pożegnanie z Sycylią. Transfer na lotnisko w Palermo. Odprawa biletowo - bagażowa. Wylot do kraju. Lądowanie w Krakowie-Balicach.


CENA WYCIECZKI UZALEŻNIONA OD LICZBY UCZESTNIKÓW:

GRUPA min. 48 os.: 2.490 zł + 640 euro / os. // GRUPA min. 32 os.: 2.580 zł + 690 euro / os

 

CENA ZAWIERA:

 • przelot lotem rejsowym, opłaty lotniskowe, bagaż zasadniczy 23 kg i mały bagaż podręczny;
 • transport autokarem na terenie Sycylii;
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach min. 3* (w pok. 2-os i 3 os. z łazienkami);
 • wyżywienie: 7 x śniadania, 7 x obiadokolacje (napoje do obiadokolacji dodatkowo płatne);
 • ubezpieczenie 20.000 EURO KL, 15.000 PLN NNW, 1.000 PLN bagaż (ub. obejmuje choroby przewlekłe);
 • pilot-opiekun towarzyszący grupie.

 

CENA NIE ZAWIERA:

 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji 3,2 % wartości imprezy lub 5,6% wartości imprezy (zwyżka za choroby przewlekłe i covid) – wymagane zgłoszenie chęci wykupienia polisy i dopłata przy zapisie na pielgrzymkę;
 • kosztów realizacji programu: bilety wstępu, przewodnicy lokalni, taksy klimatyczne, zestawy słuchawkowe i inne wydatki programowe - 110 EUR / osoby (płatne u lokalnego kontrahenta / pilota na Sycylii - nie podlegają rozliczeniu);
 • opłaty za Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN oraz opłaty za Turystyczny Fundusz Pomocowy 10 PLN (łącznie 20 zł / os. płatne wraz z zaliczką)
 • dopłaty do pokoju jednoosobowego: 200 EUR/osoby
 • wycieczek fakultatywnych (Wyspy Liparyjskie, Wjazd na Etnę).

 

UWAGI:
- Do udziału w pielgrzymce wymagany dowód osobisty lub paszport (ważny min. 90 dni od daty powrotu, dotyczy także dzieci). 
Małoletni nie podróżujący z rodzicami lub opiekunami prawnymi muszą mieć ze sobą ważny paszport oraz pisemną zgodę podpisaną przez rodziców lub opiekunów prawnych w języku angielskim lub włoskim potwierdzoną notarialnie (z informacją dot. opiekunów podczas wyjazdu i dokładnymi danymi osobowymi).

- Kolejność zwiedzanie / realizacji poszczególnych punktów programu może ulec zmianie. Zmiana uzależniona jest od dokonanych rezerwacji oraz od ewentualnych zmian w rozkładzie lotów.

- Organizator nie odpowiada za zmiany w rozkładzie lotów i zmiany godzin wylotów lub opóźnienia lotu oraz zmiany programu tym spowodowane.

- Jest to program pielgrzymkowy realizowany pod opieką kapłana z możliwością udziału w codziennej Eucharystii.

- Warunkiem udziału w pielgrzymce jest wypełnienie Formularza zapisu oraz wpłata zaliczki (1520 zł / os.: 1500 zł zaliczki + 20 zł na Fundusze TFG i TFP oraz wpłata za ewentualne ubezpieczenie od kosztów rezygnacji)

- Aktualne szczegóły lotów (Austrian airlines)

OSO598 OSO497 KRAKÓW – PALERMO 14.35 - 19.05
OSO488 OSO599 PALERMO – KRAKÓW 19.55 - 23.30