Duszpasterstwo ChorychUniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Aktualności

Zapisy na wycieczkę do Budapesztu

13.01.2022 r.

Wycieczka do Budapesztu odbędzie się 10-12 czerwca 2022 r. Zapisy na wycieczkę od 1 lutego wraz z zaliczką.

Ogólnopolskiej Pielgrzymki Służby Zdrowia na Jasną Górę odbędzie się 21-22 maja.  Szczegółowy program zostanie podany w późniejszym terminie.

WEEKEND W KRAJU CZARDASZA, WIN I PAPRYKI!

10 czerwca:

Rzeszów wyjazd 5:00 (ul. Naruszewicza przy budynku hem i nef) – przejazd do słowackiej Jaskini Domica, zwiedzanie. Wyjazd w kierunku Węgier. Dotarcie do Budapesztu około godziny 16. Przywitanie z miastem na placu Bohaterów: Muzeum Sztuk Pięknych, kompleks zamkowy Vajdahunyad, kąpielisko termalne Szechenyego. Przejazd na nabrzeże Dunaju, godzinny rejs statkiem (ok.17:30). Popłyniemy pod wszystkimi najważniejszymi mostami Budapesztu, zobaczymy nabrzeże wpisane na listę dziedzictwa UNESCO z poziomu rzeki (Parlament, wzgórze zamkowe, wzgórze Gellerta, mosty: Małgorzaty, Łańcuchowy, Elżbiety i Wolności, Politechnika, Teatr Narodowy, sala koncertowa Vigadó, Hala Targowa i Politechnika Budapesztańska, Bazary Królewskie, Wodne Miasto) Przejazd na kolację w winiarni(ok.19). Kwaterowanie w hotelu Benczur 3*.

11 czerwca:

Wyjazd po ósmej. Zwiedzanie Budańskiej strony Budapesztu. Wzgórze Zamkowe: reprezentacyjny pałac prezydencki, pałac królewski z Narodową Ujeżdżalnią, siedziba główna Straży Zamkowej, górna stacja kolejki Sikló, kościół koronacyjny Macieja(wstęp do świątyni), Baszty Rybackie, plac Trójcy Świętej. W miarę możliwości technicznych(spowodowanych obecnym remontem cytadeli) wjazd na Górę Gellerta skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama na miasto. Przejazd do Pesztu: plac Elżbiety, plac Vorosmartyego, naddunajskie mosty. Czas wolny na ulicy Vaci, najbardziej turystycznym deptaku Budapesztu. Zwiedzanie gmachu Parlamentu, jednego z najpiękniejszych budynków Europy około 15:00. Przejście przez plac Wolności i plac św. Stefana, zwiedzanie Bazyliki. Przejazd do hotelu. Chwila przerwy na toaletę, wyjazd na kolację. Kolacja o 19 w węgierskiej czardzie w dzielnicy Stara Buda: stół szwedzki ponad 40 dań, piwo, wino kawa i napoje bezalkoholowe bez ograniczeń ilościowych. Wieczorek folklorystyczny: muzyka cygańska i ogniste czardasze oraz pokazy tańców. Powrót do hotelu.

 12 czerwca:

Msza o godzinie 8:00 w kaplicy św. Jana Pawła II przy Bazylice św. Stefana.

Następnie przejazd do Gödöllö i wejście do pałacyku Sissi na godzinę 10 i 11 (podział na dwie grupy). Przejazd do Egeru (ok.1,5 h), obiad w Dolinie Pięknej  Pani z degustacją. Odwiedzimy piwniczkę Tamasa Sike, który jako jedyny na Węgrzech produkuje wino mszalne dla paulinów z Jasnej Góry. Będziemy mogli spróbować gulaszu, strudli i 5 rodzajów wina oraz zaopatrzyć się w „napój bogów” bezpośrednio u winiarza. Następnie wyjazd w kierunku Rzeszowa. Późnym wieczorem przyjazd na miejsce zbiórki.

KOSZT: 200 PLN plus 230 EUR

ZAPISY:  Od 1 lutego wraz z wpłatą 100 zł bezzwrotnej zaliczki ( proszę podać nr tel. oraz oddział). Wpłata całości do 15 maja.

CENA ZAWIERA: przejazd komfortowym autokarem, opieka pilota,  noclegi w hotelu ***
w Budapeszcie (pokoje 2 os. z łazienkami), wyżywienie:   śniadanie,   obiadokolacje, ubezpieczenie PZU, bilety wstępu. Dopłata do pokoju jednoosobowego 40 Euro/os. 

Zdjęcia niektórych atrakcji:

  1. Jaskinia Domica
  2. Rejs statkiem
  3. Parlament
  4. Pałac Królewski
  5. Basza rybacka
  6. Bazylika Św. Stefana
  7. Eger
  8. Dolina Pięknej Pani