Duszpasterstwo ChorychUniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Fryderyka Chopina w Rzeszowie

Aktualności

Plany pielgrzymkowo - wycieczkowe w pierwszej połowie 2023 r.

02.01.2023 r.

W pierwszej połowie roku odbędą się dwa wyjazdy; 99 ogólnopolska pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę, oraz wycieczka na Warmie i Mazury.

20- 21 maja 2023 - Odbędzie się 99 ogólnopolska pielgrzymka Służby Zdrowia na Jasną Górę: Zwiedzimy Pustelnie Złotego Lasu w Rytwianach, następnie  Zamek i zabytkowe miasteczko w Szydłowie.  Jadąc w kierunku Jasnej góry zatrzymamy się w Jędrzejowie gdzie znajduje się opactwo cystersów z 1109r, (jeśli dobiegł końca remont bazyliki). Zakwaterowanie u sióstr Brygidek, Apel Jasnogórski, Droga krzyżowa, Msza święta na szczycie. Wracając wstąpimy do miejscowości Staniątki  jest to najstarszy klasztor benedyktynek w Polsce fundowany około 1210 roku. Stanowi swego rodzaju skarbiec narodowy, pełen bezcennych dzieł sztuki, stanowiące wysokiej klasy Dziedzictwo Narodowe.

15-18 czerwiec 2023 Wycieczka na Warmię i Mazury

-  pierwszy dzień: Zwiedzanie Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, przejazd do Gietrzwałdu (jedne w Polsce miejsce objawień Matki Bożej w 1877r.), Msza św. zwiedzanie sanktuarium

- drugi dzień: Zwiedzimy Bazylikę w św. Lipce, prezentacja organ, Stoczek klasztorny ( miejsce internowania Prymasa Wyszyńskiego), Zamek Biskupów Warmińskich  w Lidzbarku Warmińskim.

-trzeci dzień: Zwiedzamy Katedrę  we Fromborku gdzie pochowany jest wielki astronom Mikołaj Kopernik. Tam słuchamy również koncert organowy. W Pałacu Biskupim zwiedzimy Muzeum Kopernika. Także zobaczymy ekspozycje w Muzeum Medycyny średniowiecznej i Herbarium.

Godz.12.30 przejazd do Elbląga. Czas wolny od.13.00 do 14.30.  Wejdziemy do Ratusza Staromiejskiego. Wdrapiemy się na Bramę Targową, Zwiedzimy bardzo interesujące wyjątkowe Muzeum Historyczne w Elblągu oraz najstarszy Kościół Katedrę św. Mikołaja. Spacer Bulwarem Zygmunta Augusta. 

-czwarty dzień: Msza św. Przejazd do Olsztyna zwiedzanie Zamku Kapituły Warmińskiej, Muzeum Archidiecezji Warmińskiej (Na ok. 1,3 tys. m2 prezentowanych jest ok. pół tysiąca eksponatów, m.in. pochodzący z XVII wieku relikwiarz św. Andrzeja Apostoła oraz oryginalne dzieło Ignacego Krasickiego – „Monachomachia, czyli Wojna mnichów”.)  Obiad i droga powrotna.

Szczegółowe informacje zostaną podane w późniejszym czasie.