Duszpasterstwo ChorychKlinicznego Szpitala Wojewódzkiego Nr 1 w Rzeszowie

Aktualności

PERŁY ADRIATYKU Z WIZYTĄ W MEDJUGORIE PIELGRZYMKA SŁUŻBY ZDROWIA

13.02.2020 r.

– KLINICZNY SZPITAL WOJEWÓDZKI nr 2 im. Św. JADWIGI KRÓLOWEJ W RZESZOWIE

30.05 – 7.06.20

Trasa: Rzeszów – Budapeszt – Lepoglava - Krka – Trogir – Split – Vepric –  Neum –Dubrovnik – Mostar – Medjugorie – Sarajewo – Tokaj - Rzeszów.

 

1 dzień:  Godz. 00:00 zbiórka uczestników Rzeszów, ul. Lwowska 60, parking przy szpitalu – przystanek MPK, pakowanie bagaży do autokaru, wyjazd do Budapesztu: spacer od placu i pomnika bohaterów do katedry, kościół Macieja oraz wzgórze Gellerta; przejazd do hotelu w okolicach Keszthely – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

 

2 dzień: śniadanie wyjazd na zwiedzanie wspaniałych wodospadów w Parku Narodowym na rzece Krka; po drodze nawiedzenie klasztoru  w Lepoglavi gdzie był więziony chorwacki Ks. Prymas Alojzije Stepinac, przejazd do hotelu – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg.

 

3 dzień: śniadanie, wyjazd do Trogiru – miasteczko atrakcyjnie położone na niewielkiej wyspie zwanej „Chorwacką Wenecją”, przejazd do Splitu – zwiedzanie m.in.: Pałac Dioklecjana, Katedrę św. Dujama; przejazd do Vepric – Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes – Msza Św. i nabożeństwo różańcowe; wyjazd do hotelu w Neum  – obiadokolacja – nocleg.   

 

4 dzień: o godz. 8.00 Msza Św., śniadanie i odpoczynek nad morzem w Neum (Dla chętnych jest możliwość nocnego wypłynięcia statkiem na oglądanie panoramy NEUM za dodatkową opłatą)  obiadokolacja – nocleg. 

 

5 dzień: śniadanie, wyjazd do Dubrownika – Msza Św., zwiedzanie miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO – gdzie każdy budynek jest pięknym zabytkiem: Pałac Rektorów, Stradun, mury miejskie, klasztor franciszkanów z najstarszą czynną apteką z 1317 roku, Pałac Sponza, Słup Orlanda, katedra NMP, kościół św. Błażeja – patrona miasta, studnia Onufrego. Przejazd  do Mostaru – zwiedzanie starówki tureckiej – Kujundziluk, meczet, dom Biśćevića. Wyjazd do Medjugorje – zakwaterowanie i obiadokolacja  – nocleg. 

 

6 dzień: śniadanie, wyjście na górę objawień w  Medjugorje, odmówienie różańca na dróżkach różańcowych, przejazd do Sanktuarium Maryjnego (kościół św. Jakuba); wyjazd nad wodospady; powrót do hotelu na obiadokolację o godz. 16.30 – wyjście do kościoła na modlitwę różańcową o godz. 18.00 i Mszę Świętą, uczestniczenie w dalszych modlitwach  – nocleg. 

 

7 dzień: śniadanie, wyjście do Sanktuarium Maryjnego, odprawienie drogi krzyżowej, czas wolny, modlitwa różańcowa i Msza Św. o godz. 18.00. Powrót do hotelu – obiadokolacja i nocleg.

 

8 dzień: śniadanie,  przejazd przepięknym kanionem rzeki Neretwy do Sarajewa - zwiedzanie bałkańskiej Jerozolimy - Baśćarsija – turecka starówka,  Most Gavrilo Principa - miejsce zamachu na arcyksięcia Ferdynanda, Ferhadija, Karavanseraj, Bezistan. Przejazd na nocleg tranzytowy (okolice Osijeka), obiadokolacja – nocleg.

9 dzień: śniadanie, przejazd do Polski, po drodze – możliwość degustacji wina w Tokaju i obiadokolacja. Przyjazd  do Rzeszowa w godzinach nocnych.

Koszt 9- dniowej pielgrzymki wynosi 950 zł + 345 euro

Organizator zapewnia: – autokar Lux z klimatyzacją, video, wc, barkiem (kawa i herbata gratis), – noclegi w hotelach klasy turystycznej  (pokoje z łazienkami 2, 3 os.) – wyżywienie 2 razy dziennie – śniadania i obiadokolacje (z wyłączeniem przejazdów nocnych) – obsługę pilota z systemem tour guide na całej trasie (pilot kieruje grupą i oprowadza po zwiedzanych obiektach tam gdzie jest to możliwe)

Ubezpieczenie OWU AXA Kontynenty obejmuje zwrot kosztów następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów ich leczenia za granicą oraz utraty bagażu. Ubezpieczenie to nie obejmuje zdarzeń zawinionych umyślnie.

 

Uwaga! Porady medyczne w cenie do 50 euro klient płaci sam, pobiera fakturę i pieniądze odzyskuje w Polsce od ubezpieczyciela.

 

Warunki uczestnictwa! Uczestnik pielgrzymki:

– wypełnia zgłoszenie i dokonuje wpłaty w/w kwoty 

– pieniądze na bilety wstępu i przewodników lokalnych płatne w dniu wyjazdu – 105 euro

– powinien posiadać ważny i niezniszczony dokument tożsamości;

– odpowiada za szkody wyrządzone z własnej winy podczas pielgrzymki;

– zobowiązany jest do przestrzegania punktualności i zaleceń pilota.

Organizator ponosi odpowiedzialność za własne usługi i świadczenia, zastrzega sobie możliwość zmiany programu i kosztów, terminu bądź odwołania pielgrzymki z przyczyn niezależnych od organizatora, tj. w przypadku braku odpowiedniej liczby uczestników, zmiany przepisów, działania siły wyższej.

Zachęcamy w własnym zakresie, do skorzystania z możliwości ubezpieczenia  kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej z przyczyn niezależnych / losowych od uczestnika – kontakt AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji S.A. beata.gaweda@axa.pl; tel. +48 12 376 97 10; kom. + 48 662 190 749; fax. + 48 12 376 97 06